Specjalizacje

 

 


SUKCESJA I PLANOWANIE SPADKOWE W BIZNESIE

Kancelaria specjalizuje się w zabezpieczeniu biznesu na wypadek nagłej śmierci właściciela czy wspólnika. Sukcesja jednak to nie tylko sprawy ostateczne, ale przede wszystkim zmiany pokoleniowe w firmach. Dziś już ponad 230 000 przedsiębiorców przekroczyło 65. rok życia i w wielu firmach dochodzi do przekazania sterów młodszemu pokoleniu.
W ciągu ostatnich 5 lat Kancelaria wzięła udział w ponad 200 procesach przekształceń w toku planowania sukcesji w firmach. Określenie ról i działań na wypadek wystąpienia zdarzeń nagłych i często tragicznych znacznie podnosi bezpieczeństwo prowadzonego przedsiębiorstwa, pozwala uniknąć wielu komplikacji, które pojawiają się zarówno w firmie, jak i po stronie rodziny przedsiębiorcy czy wspólnika, gdy z dnia na dzień trzeba udźwignąć jego brak.

 

UMOWY

Umowy pisze się na złe czasy, to maksyma znana, choć wciąż niedoceniana wśród przedsiębiorców. Kancelaria służy pomocą i profesjonalnym doradztwem na wszystkich etapach budowania umowy – od negocjacji wstępnych, poprzez zawarcie kontraktu właściwego aż do nadzoru nad dalszym jego wykonawstwem. Często źle napisana umowa kosztuje firmę więcej, niż abonament rocznej obsługi prawnej, dlatego każdą umowę należy poddać analizie, zanim spowoduje często nieodwracalne skutki.
Dobra umowa nie musi być ani długa, ani droga. Musi być skuteczna.


PRAWO SPÓŁEK HANDLOWYCH

Obsługa spółek prawa handlowego, od momentu ich powstania poprzez dalsze funkcjonowanie podmiotu jest dziedziną szczególnie bliską Kancelarii. Spółki, zwłaszcza osobowe to żywe organizmy, w których jedynym stałym elementem są zmiany, potrzebujące właściwego otoczenia prawnego. Dlatego w Kancelarii każdy podmiot traktowany jest indywidualnie, a dogłębne poznanie specyfiki danej spółki pozwala na szybkie reagowanie w przyszłości, gdy pojawi się konkretna potrzeba.


OBSŁUGA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Otaczamy opieką samodzielnych przedsiębiorców w pełnym wymiarze ich potrzeb prawnych, często jeszcze na etapie planowania działalności. Przygotowujemy  pakiety niezbędnych umów, radzimy jaką formę opodatkowania wybrać i jak prawidłowo zatrudnić pracowników w zależności od branży. Pomagamy również w uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń i koncesji.


DORADZTWO PODATKOWE

Każda z firm spotyka się z zawiłościami podatkowymi prowadzonego biznesu i potrzebuje precyzyjnego, zindywidualizowanego podejścia do problemu, dlatego w naszym zespole posiadamy specjalistę  – doradcę podatkowego, który wspomoże Państwa nawet w najbardziej skomplikowanych sprawach. Nie da się bowiem oddzielić obsługi prawnej od tematyki podatkowej i dlatego zespół Kancelarii, złożony ze specjalistów różnych dziedzin zadba, aby Państwa firma nie „pukała do kilku drzwi jednocześnie”.


SPORY SĄDOWE

Kancelaria służy kompleksową pomocą w sporach sądowych, dbając w pierwszej kolejności o interes Klienta i możliwie jak najszybsze zakończenie procesu. Na etapie przygotowawczym zawsze poddajemy sprawę szczegółowej analizie, aby przed rozpoczęciem jakiegokolwiek postępowania sądowego możliwa była realna ocena szans, ryzyk i kosztów sprawy, z jakimi mierzy się nasz Klient.


PRAWO SPADKOWE

Poza specjalistyczną obsługą firm w tym zakresie, prowadzimy również szeroko rozwiniętą działalność w doradztwie spadkowym osób nie prowadzących działalności gospodarczej, które pragną uregulować niełatwe choć konieczne kwestie dotyczące ewentualnej śmierci, w tym kwestie opieki nad małoletnimi dziećmi po naszej śmierci.
Kancelaria posiada również szerokie doświadczenie w często spotykanych problemach jak zaprzeczenie testamentu, wydziedziczenie czy zachowek.


OCHRONA MAJĄTKU PRYWATNEGO I FIRMOWEGO

Szeroka oferta usług Kancelarii dla firm zawiera również proces analizy i odpowiednich ruchów prawnych, mających za zadanie oddzielenie majątku prywatnego i firmowego, a zarazem zabezpieczenie jednego i drugiego przed nieoczekiwanymi zdarzeniami.


WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

Brzmi znajomo, choć z doświadczenia Kancelarii jasno wynika, że windykacja niezapłaconych należności niejedno ma imię i nie zawsze musi prowadzić przez przydługi proces sądowy, a następnie żmudną i kosztowną egzekucję komorniczą. Dostosowujemy sposób postępowania do indywidualnej sytuacji Klienta, nie zrażając się stopniem skomplikowania czy zawiłości danej sprawy.

 

Warto być przyzwoitym

W. Bartoszewski