Zespół

Justyna Kujawa Radca prawny

Jestem radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców prawnych w Toruniu od 2013 roku. Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Doświadczenie zawodowe poprzedzające otwarcie własnej kancelarii zdobywałam w spółkach prawa handlowego jako prawnik, członek rady nadzorczej, wreszcie radca prawny. Ponadto posiadam kilkuletnie doświadczenie w obsłudze jednostek samorządowych, dlatego bliskie są mi również aspekty administracyjne, z jakimi mierzyć muszą się przedsiębiorcy.

Specjalizuję się w budowaniu strategii sukcesyjnych i planowaniu spadkowym w firmach, nie ujmując przy tym kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw. Szczególnie bliskie są mi firmy rodzinne, budowane przez lata przez swych właścicieli, bo to zwykle miejsca z duszą.

W swojej praktyce skupiam się na celu, jaki mamy osiągnąć, dobierając do tego odpowiednie środki. Poprzez dobór właściwych narzędzi prawnych niejednokrotnie osiągałam sukces unikając sporu sądowego.

Wartością nadrzędną w mojej pracy jest jednak relacja z człowiekiem, nie ma bowiem większego zaszczytu niż zaufanie Klienta, zlecającego kolejną sprawę.

 

 

 

 

Katarzyna Jesiołowska Aplikantka Radcowska

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu.

Jej specjalizacje oraz zainteresowana zawodowe skupiają się wokół prawa cywilnego, prawa spółek handlowych oraz szeroko pojętego prawa gospodarczego - w szczególności wokół tworzenia i realizacji planów sukcesji przedsiębiorstw, a także procesów ich reorganizacji.

Zajmuje się tworzeniem, przekształcaniem i likwidacją spółek, a także bieżącą obsługą tych podmiotów. W ramach opracowywanych planów sukcesji przedsiębiorstw, zajmuje się również regulacjami spadkowymi - w tym w szczególności przygotowaniem testamentów.

Z Kancelarią współpracuje od 2015 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Sadowska Doradca podatkowy

Doradca podatkowy nr wpisu 11914, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Członek Pomorskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Doświadczony trener i wykładowca szkoleń z zakresu tematyki podatkowej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez wiele lat jako pracownik organów skarbowych. Po zdanym egzaminie na doradcę podatkowego rozpoczęła współpracę z jedną z większych spółek doradztwa podatkowego w Polsce pełniąc funkcję Kierownika Departamentu Podatków Bezpośrednich. Obecnie pełni funkcję Menadżera ds. Podatków w spółce akcyjnej z branży finansowej. Równolegle prowadzi swoją Kancelarię Doradztwa Podatkowego, gdzie prowadzi bieżącą obsługę przedsiębiorców (doradztwo podatkowe, usługi księgowe), w tym m.in. przygotowuje wnioski o interpretacje podatkowe, dokumentację cen transferowych czy przeprowadza przeglądy podatkowe.

Specjalizuje się głównie w zagadnieniach związanych z podatkami dochodowymi, podatkiem od towarów i usług oraz postępowaniem przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

Z Kancelarią współpracuje od 2016 roku. Swoją wiedzę wykorzystuje wspierając Klientów w przeprowadzeniu przez nich działaniach restrukturyzacyjnych (głównie przekształcenia działalności), ale również w bieżącej obsłudze prowadzonej działalności.

Warto być przyzwoitym

W. Bartoszewski